cover_sfi19.png

19th edition

of SFI IT Academic Festival

cover_sfi19.png

19th edition

2024

Prof. Stefan Dziembowski

StefanDziembowski.jpg
About me

Prof. dr hab. Stefan Dziembowski jest profesorem na Wydziale MIM Uniwersytetu Warszawskiego. Jego zainteresowania naukowe dotyczą kryptografii, a w szczególności zagadnień związanych z atakami fizycznymi na urządzenia kryptograficzne, oraz z technologią blockchain. Dziembowski otrzymał doktorat z informatyki w roku 2001 na Uniwersytecie w Aarhus (Dania). Odbył on staże postdoktorskie na ETH w Zurychu, w CNR w Pizie i na Uniwersytecie Rzymskim La Sapienza, gdzie został adiunktem w roku 2008. W roku 2010 przeniósł się on na Uniwersytet Warszawski, gdzie prowadzi Laboratorium Kryptografii i Blockchaina (www.crypto.edu.pl). Od roku 2021 jest też liderem grupy badawczej „Blockchain i Inteligentne Kontrakty” w instytucie IDEAS NCBR.

Jego prace ukazywały się na najlepszych konferencjach informatycznych i w czasopismach. Wielokrotnie był też zapraszany do komitetów programowych czołowych konferencji. Prace jego współautorstwa otrzymały nagrody za najlepsze prace (Best Paper Awards) na konferencjach EUROCRYPT i IEEE S&P (w roku 2014). Był on również współprzewodniczącym komitetu programowego konferencji Eurocrypt 2022. Wygłosił także keynote talk na konferencji CHES 2020.

Dziembowski otrzymał dwa granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych: "ERC Starting Grant" (konkurs z 2007) oraz "ERC Advanced Grant (konkurs 2019). Jest też laureatem Polsko-Niemieckiej Nagrody "Copernicus" (w roku 2020, razem z prof. Sebastianem Faustem) oraz nagrody im. Prof. Kazimierza Bartla (w 2016).

Sponsorzy złoci

Sponsorzy srebrni

Sponsorzy podstawowi

Patroni honorowi

Patroni medialni

Instytucje wspierające