slide-1.original.jpg slide-2.original.jpg
17th SFI IT Academic Festival
17th edition cover

17th edition

2022

Hitachi ABB Power Grids

April 9, 2021

hit.png

hitachi.jpg

Hitachi ABB Power Grids to światowy technologiczny lider, który zatrudnia około 36 000 pracowników w 90 krajach, z czego w Polsce jest zatrudnionych 2500. Posiadamy cztery jednostki biznesowe, które są odpowiedzialne za automatykę sieciową, stacje i systemy elektroenergetyczne, produkty wysokiego napięcia oraz transformatory, także dwie fabryki zlokalizowane w Łodzi i Przasnyszu.

W Krakowie zostały stworzone jednostki, takie jak Centrum Rozwoju Technologii, Centrum Usług Wspólnych oraz Centrum Badawcze.

Hitachi ABB Power Grids powstał poprzez rozdzielenie dywizji Power Grids od ABB i przyłączenie jej do firmy Hitachi. Od 2020 działamy wspólnie na rynku energetycznym i tworzymy najnowocześniejsze rozwiązania, mające na celu budowę przyszłości energetycznej. Oferujemy produkty, systemy, serwisy oraz oprogramowania, które dostarczają technologię przy jednoczesnym minimalizowaniu szkodliwych zanieczyszczeń w trosce o środowisko naturalne. Nasze produkty wspierają na przykład przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, firmy przemysłowe i transportowe w planowaniu, budowaniu i zarządzaniu infrastrukturą energetyczną. Zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić bezpieczne, niezawodne oraz efektywne przesyłanie i dystrybuowanie dużej ilości energii elektrycznej pochodzącej z konwencjonalnych i odnawialnych źródeł.

Zależy nam na ograniczaniu wpływu naszych produktów i rozwiązań na środowisko naturalne w całym ich cyklu życia. Chcemy chronić bioróżnorodność i ekosystem planety, poprzez dążenie do zminimalizowania ilości odpadów, zanieczyszczeń oraz zużycia zasobów, energii i niebezpiecznych substancji.

W Centrum Technologicznym Hitachi ABB Power Grids w Krakowie wyznaczamy kierunki rozwoju nowych technologii, aby tworzyć mocną, inteligentną i bardziej zieloną przyszłość. Centrum współpracuje z jednostkami biznesowymi w obszarach rozwoju nowych produktów i systemów, oprogramowania, cyfrowych rozwiązań i bezpieczeństwa cyfrowego.

Jeżeli chcesz być częścią naszej drużyny, nie wahaj się! Zacznij nową przygodę z nami. Jesteśmy otwarci na nowe perspektywy, pomysły i ludzi, którzy chcą zmieniać przyszłość.

https://www.hitachiabb-powergrids.com/career

https://www.hitachiabb-powergrids.com/