KSAF7874.jpg komputerowcy
18th SFI IT Academic Festival
bener_18.jpg

18th edition

2023

Hitachi ABB Power Grids

April 9, 2021

hit.png

hitachi.jpg

Hitachi ABB Power Grids to światowy technologiczny lider, który zatrudnia około 36 000 pracowników w 90 krajach, z czego w Polsce jest zatrudnionych 2500. Posiadamy cztery jednostki biznesowe, które są odpowiedzialne za automatykę sieciową, stacje i systemy elektroenergetyczne, produkty wysokiego napięcia oraz transformatory, także dwie fabryki zlokalizowane w Łodzi i Przasnyszu.

W Krakowie zostały stworzone jednostki, takie jak Centrum Rozwoju Technologii, Centrum Usług Wspólnych oraz Centrum Badawcze.

Hitachi ABB Power Grids powstał poprzez rozdzielenie dywizji Power Grids od ABB i przyłączenie jej do firmy Hitachi. Od 2020 działamy wspólnie na rynku energetycznym i tworzymy najnowocześniejsze rozwiązania, mające na celu budowę przyszłości energetycznej. Oferujemy produkty, systemy, serwisy oraz oprogramowania, które dostarczają technologię przy jednoczesnym minimalizowaniu szkodliwych zanieczyszczeń w trosce o środowisko naturalne. Nasze produkty wspierają na przykład przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, firmy przemysłowe i transportowe w planowaniu, budowaniu i zarządzaniu infrastrukturą energetyczną. Zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić bezpieczne, niezawodne oraz efektywne przesyłanie i dystrybuowanie dużej ilości energii elektrycznej pochodzącej z konwencjonalnych i odnawialnych źródeł.

Zależy nam na ograniczaniu wpływu naszych produktów i rozwiązań na środowisko naturalne w całym ich cyklu życia. Chcemy chronić bioróżnorodność i ekosystem planety, poprzez dążenie do zminimalizowania ilości odpadów, zanieczyszczeń oraz zużycia zasobów, energii i niebezpiecznych substancji.

W Centrum Technologicznym Hitachi ABB Power Grids w Krakowie wyznaczamy kierunki rozwoju nowych technologii, aby tworzyć mocną, inteligentną i bardziej zieloną przyszłość. Centrum współpracuje z jednostkami biznesowymi w obszarach rozwoju nowych produktów i systemów, oprogramowania, cyfrowych rozwiązań i bezpieczeństwa cyfrowego.

Jeżeli chcesz być częścią naszej drużyny, nie wahaj się! Zacznij nową przygodę z nami. Jesteśmy otwarci na nowe perspektywy, pomysły i ludzi, którzy chcą zmieniać przyszłość.

https://www.hitachiabb-powergrids.com/career

https://www.hitachiabb-powergrids.com/

Golden sponsors

Silver sponsors

Sponsors

Honorary patrons

Media partners