Moja Ad Astra | Studencki Festiwal Informatyczny

16. Studencki Festiwal Informatyczny

- Październik 2020 |
16 edycja 2020

Moja Ad Astra

Typ: Wykład
Prelegent: Anna Chrobry
Dzień: 27/03/2020 godzina: 13:00
Sala: Aula Duża A
Czas trwania: 50 minut
Język: Polski
Edycja: 16
Temat

Moja Ad Astra

Abstrakt

W tym roku chodzi o kobiety w kosmosie… Pierwszy w historii “bezzałogowy” kosmiczny spacer był krokiem do tego, by pierwsza kobieta w 2024 roku w ramach misji Artemis mogła spacerować po Księżycu. Jak zatem połączyć to z faktem polskiej kobiety fizyk, która ewoluuje do roli inżyniera pracującego nad statkiem kosmicznym ORION, który sprowadzi pierwszą kobietę na Księżyc w ramach tej właśnie misji (Artemis jest siostrą bliźniaczką Apolla i Boginią Księżyca i polowania)? Zanim jednak wykonam ten jeden mały krok dla kobiety i jeden gigantyczny krok dla  całej kobiecej wspólnoty, w swoim wystąpieniu przedstawię historię mojego życia, czyli w czym tkwi sekret moich wybitnych osiągnięć, nie talentu, ale szczególnej kombinacji pasji i wytrwałości. 

Ponadto podzielę się wnioskami wyciągniętymi na podstawie okoliczności, które spowodowały, że zrezygnowałam z kariery akademickiej, mimo że byłam najlepszą studentką. Dlaczego zamieniłam światowych liderów, takich jak Rolls Royce, Airbus, na rodzinną firmę OHB?  Z pozoru może wydawać się to wspaniałe, bo wszystko poszło gładko od początku aż do chwili obecnej, ale była to bardzo wyboista droga. Dzięki temu nauczyłam się akceptować swoje starania i odniesione porażki oraz wiem że należy starać się aż do osiągnięcia sukcesu… 

Na zakończenie wyjaśnię jak studiowanie czegoś tak abstrakcyjnego jak fizyka jądrowa, zdobycie tytułu doktora pomogło mi ukształtować moją karierę lotniczo-kosmiczną w Niemczech, moją ścieżkę rozwoju. Kto wspierał mnie na mojej ścieżce STEAM, jak na przykład WIA, gdzie mam swoje wzorce do naśladowania, czy mam swoje autorytety i jak wykorzystuję swoją codzienną sieć kontaktów?

Sponsorzy