Filip Kocon | Studencki Festiwal Informatyczny

16. Studencki Festiwal Informatyczny

- 2020 |
16 edycja 2020

Filip Kocon

Pochodzi z: Warszawa, Polska
Edycja: 16

Kim jest Filip?

Jestem studentem II roku informatyki na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz członkiem koła naukowego informatyków “Fraktal” UKSW. Poza moją uczelnią jestem członkiem koła naukowego twórców gier “Polygon” Politechniki Warszawskiej. Aktualnie programuje w C++ oraz C# w Unity, ale w przyszłości będę uczyć się Pythona do projektu na Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik . Poza informatyką interesuję się motoryzacją, im bardziej analogowa tym lepiej 🙂

Pytania

Jaki najciekawszy “hack” w Twojej technologii kiedyś zrobiłeś?

Odnalazłem którym kablem transoceanicznym podróżowały moje pakiety, dzięki informacji prasowej z 2001 roku jednego z właścicieli sieci tranzytowej IP.

Ulubiony OS?

Windows 10, ale tylko dlatego że ma DirectX 12.0 dzięki czemu mogę grać w Forze Horizon 4 :). Gdyby nie to, to Windows 7.

Czy posiadasz jakiś autorytet w dziedzinie nowych technologii? Jeśli tak, to kogo?

Myślę, że jeżeli chodzi o wybór technologii to moim autorytetem jest Linus Sebastian z Linus Tech Tips. Zawsze dropnie (pun intended) dobrą radą i mogę polegać na jego rzetelnych opiniach. Natomiast w przypadku samego tworzenia nowych technologii to autorytetem jest Elon Musk, jakby nie patrzeć jeden z największych wynalazców i kreatorów naszej przyszłości.

Sponsorzy