Jason Morris | Studencki Festiwal Informatyczny

16. Studencki Festiwal Informatyczny

- 2021 |
16 edycja 2021

Jason Morris

Pochodzi z: Newport Beach, Kalifornia, USA
Edycja: 16

Kim jest Jason?

Tworzy gry wideo od 20 lat.

Przez ponad 10 lat pracował jako Art Lead w Blizzard Entertainment przy takich grach jak World of Warcraft.

Obecnie właściciel/twórca Stonepunk Studios w Kalifornii, małej firmy zajmującej się grami VR, odpowiedzialnej za takie gry jak Primordian i Tarzan VR.

Pytania

Co lubisz robić w wolnym czasie?

Bieganie i słuchanie muzyki, wyobrażanie sobie światów, które jeszcze nie istnieją. Surfing i niestety, zazwyczaj zastanawiam się nad tym co chciałbym robić, gdy skończy się mój wolny czas, by urzeczywistnić te światy.

Kiedy AI „zabierze” pracę programistom?

Nie sądzę, aby SI ukradła jakąkolwiek pracę, w najbliższym czasie zmieni sposób działania i przekształci rodzaje pracy, które wykonujemy. Będziemy współistnieć, integrować się i doskonalić w bardzo ekscytującym/nieuniknionym etapie ewolucji człowieka, który w końcu dostarczy odpowiedzi, której wszyscy szukamy w przepływie ponadczasowego wszechświata.

Skąd czerpiesz wiedzę branżową?

Miałem szczęście pracować z wieloma bardzo utalentowanymi ludźmi, którzy są hojni w dzieleniu się umiejętnościami, ale lubię też w kółko eksperymentować z technologią na własną rękę, próbować czegoś, a jeśli to nie działa, próbować jeszcze czegoś innego. Bardzo swobodne, najbardziej ekscytujące jest dla mnie testowanie jakiegoś szalonego nowego pomysłu i szukanie możliwych dróg do jego realizacji. Codziennie staram się oglądać lub słuchać przynajmniej jednego tutorialu na dowolny, przypadkowy temat, który mnie w danym momencie interesuje. YouTube jest największym źródłem niejasnych wskazówek i sztuczek, dziękuję YouTube.

Sponsorzy