Kenneth F. Harris II | Studencki Festiwal Informatyczny

16. Studencki Festiwal Informatyczny

- Październik 2020 |
16 edycja 2020

Kenneth F. Harris II

Pochodzi z: USA
Edycja: 16

Kim jest Kenneth?

Uznawany przez Forbes Magazine za jedną z najmłodszych i najbardziej wpływowych osób na świecie w dziedzinie nauki, Kenneth jest znany z tego, że w sposób przemyślany i dynamiczny przewodzi programom o kluczowym znaczeniu krajowym i międzynarodowym. Od 16. roku życia Kenneth jest zaangażowany w projekty w NASA Goddard Space Flight Center, pracując w sumie nad pięcioma satelitami. Wyróżnienia i nagrody Kennetha wykraczają poza jego zawodowe doświadczenie i są wyrazem uznania dla jego ogromnego zaangażowania w dziedzinie STEM i społeczności międzynarodowej. Dumny syn inżyniera, pan Harris, podkreśla znaczenie wczesnej realizacji projektów STEM i zaangażowania. Wyraził się w swoim TEDx Talk przedstawionym uczniom na całym świecie, dotyczącym siły mentoringu i doradztwa. Pan Harris pojawił się również jako główny mówca na wielu profesjonalnych wydarzeniach, konferencjach i sympozjach.

Pytania

Jakie są twoje największe porażki?

Moją największą porażką było niepowodzenie kursu Materials Lab Course w trakcie pierwszego roku studiów. Brałem udział w zbyt wielu kursach na raz i nie poświęcałem wystarczająco dużo czasu na studiowanie Materials. Poza tym zajęcia były po prostu o wiele trudniejsze niż się spodziewałem!

Rozwój jakich technologii ostatnich lat najbardziej cię zadziwił?

Samochody elektryczne! Wybieram to spośród dziesiątków osiągnięć technicznych, ponieważ niedawno kupiłem samochód elektryczny i zakochałem się w nim. Drugim byłby odnawialny napęd elektryczny, który miałby zastępować energię słoneczną emitowaną przez satelity i statki kosmiczne.

Czego podczas festiwalu i pobytu w Krakowie najbardziej oczekujesz?

Nie mogę się doczekać interakcji ze studentami STEM. Na świecie jest tak wiele wspaniałych umysłów dających mi możliwość wysłuchania różnych historii i doświadczeń!

Sponsorzy