Pavel Veller | Studencki Festiwal Informatyczny

16. Studencki Festiwal Informatyczny

- Październik 2020 |
16 edycja 2020

Pavel Veller

Pochodzi z: USA
Edycja: 16

Kim jest Pavel?

Pavel jest technologiem poliglotą z 20-letnim doświadczeniem w budowaniu i wypuszczaniu na rynek złożonych systemów oprogramowania i produktów dla sieci przy użyciu Java, C#, Ruby, JavaScript i wszystkiego innego. W EPAM Systems Pavel napędza innowacje w zakresie technologii cyfrowych oraz prace badawczo-rozwojowe mające na celu pomoc klientom EPAM w ich pracy nad przekształceniami cyfrowymi.

Pytania

Jaką poradę dałbyś 19-letniemu sobie?

Nie powiedziałbym nic 😊. Życie jest najlepszą zagadką, jaka istnieje i każdy z nas ma swoje własne, niepowtarzalne wydanie. Ciesz się, że możesz ją rozwiązywać! Nie chciałbym, aby moje 60 letnie ja zepsuło mi kolejne 20 lat rozwiązywania zagadki.

Dlaczego zdecydowałeś/aś się na zostanie programistą?

Prawie nim nie zostałem! Nie mam dyplomu z informatyki. Naukę programowania rozpocząłem w liceum dzięki mojemu przyjacielowi. Moje programowanie było bardzo nieregularne podczas studiów i po ich ukończeniu prawie zacząłem zupełnie inną pracę. Dzięki właśnie mojemu przyjacielowi i mojej ówczesnej biegłej znajomości języka niemieckiego dołączyłem do firmy zajmującej się oprogramowaniem, która potrzebowała kogoś kto potrafiłby programować i czytać specyfikacje w języku niemieckim 😊. Dopiero wtedy naprawdę zakochałem się w inżynierii oprogramowania. Reszta to już historia.

Ulubiony OS?

OS jest instrumentem. Nie mam szczególnej sympatii do żadnego z nich. Byłem na Windowsie przez długi czas. Próbowałem przełączyć się na Ubuntu, ale nie zadziałało, bo potrzebowałem w pełni funkcjonalnego Biura. Przełączyłem się na Mac OS, kiedy musiałem budować na iOS i kiedy dostałem się do node.js and all things CLI. Jestem teraz użytkownikiem komputera Mac, ale jestem gotowy do przełączenia się z powrotem na Windows teraz, gdy ich terminal działa automatycznie na Linuksie.

Sponsorzy