Przemysław Chmielecki | Studencki Festiwal Informatyczny

16. Studencki Festiwal Informatyczny

23 - 25 października 2020 | Wydział Matematyki i Informatyki UJ
16 edycja 2020

Przemysław Chmielecki

Pochodzi z: Warszawa, Polska
Edycja: 16

Kim jest Przemysław?

Specjalista IT (MCSA, MCSE) i wykładowca akademicki; Absolwent między innymi informatyki, kognitywistyki i filozofii. CEO w TechBrain, konsultant w obszarze usług chmurowych, DevOps, rozwiązań serwerowych, wirtualizacji i konteneryzacji. W firmie zajmuje się również zażądaniem projektami (certyfikowany w AgilePM i PRINCE2). Naukowo zainteresowany STS (Science-Technology-Studies) i szkolnictwem wyższym

Pytania

Jak będzie wyglądać IT za 10 lat?

Trudno to przewidzieć, ale z pewnością będziemy mieli więcej do czynienia z wieloma urządzeniami IoT oraz coraz bardziej zautomatyzowaną infrastrukturą.

W jaki sposób maszyny mogą rzeczywiście zbuntować się przeciwko ludzkości?

Dopóki nie uzyskają świadomości i zdolności autonomicznego samostanowienia o sobie nie można mówić o potencjalnym buncie maszyn. To raczej sfera SF, choć tak codziennie maszyny mogą utrudniać życie przez błędy software’u.

Czy posiadasz jakiś autorytet w dziedzinie nowych technologii? Jeśli tak, to kogo?

Osobowo raczej nie, choć przyglądam się działaniom dużych firm technologicznych związanych z częścią chmurową – Microsoft, AWS, Google, Oracle – a także ich liderom, którzy wyznaczają kierunki polityki korporacji. To ciekawa i pouczająca obserwacja.

Sponsorzy