KSAF7874.jpg komputerowcy
18th SFI IT Academic Festival
bener_18.jpg

18th edition

2023

Piotr Łój

Piotr Loj 2021.jpg
About me

Piotr Łój - założyciel i prezes Fundacji Virtual Dream. Producent filmów sferycznych VR360. Za pomocą technologii immersyjnych i wirtualnej rzeczywistości przynosi świat zewnętrzny do ludzi, którzy nie mogą do niego wyjść. Przełamuje bariery ich ograniczonych szans spowodowanych chorobą, wypadkami, lub sytuacją życiową. Jego główne działania skupiają się na wirtualnym spełnianiu marzeń dzieciaków chorych na raka, w izolatkach onkologicznych, lub zamkniętych w szpitalnych salach z innych powodów.

Dzięki goglom VR przynosi do nich chwile motywacji, wzmocnienia, obniżenia stresu oraz bardzo często brakującego uśmiechu.

Swoją misję wykonuje od ponad 8 lat międzynarodowo, dzięki wsparciu grupy patronów z http://Patronite.pl/VirtualDream

Dużą część swojej misji poświęca na wsparcie neuroplastyczności i rehabilitacji osób sparaliżowanych oraz z niepełnosprawnościami.

Poczunania fundacji mozna sledzic na plaformie patronite oraz instagramie: http://instagram.com/LojkeVR

Jako pionier w swojej branży, był zapraszany jako wykładowca, konsultant oraz wykonawca projektów przez m.in ONZ, Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża, Lekarze Bez Granic,

MIT oraz wiele innych organizacji od Chin, Hong Kongu przez Izreal aż po Stany Zjednoczone i Afrykę Południową.

Obecnie prowadzi projekt i dokumentuje piękno Islandzkiej dziczy., a także współtworzy grę VR do wsparcia chemioterapii dzieciecych pajentów onkologicznych.

Golden sponsors

Silver sponsors

Sponsors

Honorary patrons

Media partners